اخبار فناوریتجارتتکنولوژیجهان

شبکه ۵G بریتانیا بدون مشارکت شرکت چینی هواوی احداث می‌شود

بریتانیا به دلیل کوتاهی چین در زمینه اطلاع رسانی در مورد ویروس کرونا در تصمیم خود برای اجازه به هواوی برای شرکت در فراهم کردن زیرساخت‌های شبکه ۵G این کشور تجدید نظر کرد.

هنوز مدت زیادی از تصمیم بریتانیا برای شریک کردن شرکت هواوی در شبکه ۵G این کشور به شکل محدود نگذشته است. تصمیمی که از نظر آمریکا ضربه‌ای بزرگ به اتحاد اطلاعاتی “پنج چشم” (آمریکا، بریتانیا، کانادا، استرالیا و نیوزیلند) بود. با این حال سیاست‌های پنهان کاری حزب کمونیست چین در مورد ویروس کرونا، گریبان این شرکت را نیز گرفت.

پارلمان بریتانیا که تنها با اختلاف ۲۴ رای مشارکت شرکت هواوی در شبکه ۵G بریتانیا را تصویب کرده بود، اکنون در حال تهیه برنامه‌ای برای لغو امتیازات هواوی هستند. یکی از نمایندگان حزب محافظه کار به بلومبرگ گفت که “ما باید یک استراتژی مناسب و واقع بینانه برای قطع همکاری با هواوی تهیه کنیم”. وی در ادامه گفت “شرکت‌های مخابراتی ما باید بدانند که دولت به دنبال به صفر رساندن مشارکت هواوی در یک بازه زمانی واقع بینانه است”.

با این که شرکت هواوی هرگونه وابستگی به دولت چین را رد کرده است، اما تبعات سیاسی تصمیمات حزب کمونیست شدیدا به این شرکت ضربه زده است. قرار گرفتن در لیست سیاه آمریکا، گسترش کرونا و در نهایت فشار سیاسی بر چین باعث شده است که هواوی برای رشد تنها به بازار داخلی چین چشم داشته باشد. این شرکت پیشتر اعلام کرده بود که ۲۰۲۰ احتمالا بدترین سالش خواهد بود و اولویت اول، نجات پیدا کردن از این شرایط خواهد بود. با تصمیم جدید بریتانیا شرایط برای هواوی بسیار وخیم‌تر خواهد شد.

باید دید موج جدیدی که علیه چین به راه افتاده است و حتی باعث ارسال صورت حساب خسارات کرونا از سوی دولت آلمان برای این کشور شده است، تا چه اندازه می‌تواند برای شرکت‌های چینی و در نهایت اقتصاد این کشور مخرب باشد.

[تعداد: 0   میانگین:  0/5]
مشاهده بیشتر

علی زمانی

جی اس ام دیجیتال یک رسانه‌ی آنلاین با موضوع فناوری و سبک زندگی مدرن است که در بهمن سال 1397توسط علی زمانی ایجاد شد. تیمی از کارشناسان و افراد متخصص در حوزه‌های فناوری، بازی‌های کامپیوتری، فرهنگ‌ و هنر و سبک زندگی در جی اس ام دیجیتال دور هم آمده تا بهترین و کامل‌ترین مرجع اخبار و مقالات این حوزه‌ها را در اختیار کاربران قرار دهد حالا ما این‌جاییم. آمده‌ایم فردا را آغاز کنیم. آمده‌ایم چشم‌انداز فردا را برای‌تان ترسیم کنیم. با جی اس ام دیجیتال فردای دنیای فناوری برای‌تان روشن‌تر می‌شود. فردا این‌جا آغاز می‌شود.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن
رفتن به نوار ابزار