اپلیکیشن هااخبار داخلی

با محدودسازی اینستاگرام یک میلیون کاربر ایرانی بی‌کار می‌شود

علی ربیعی، سخنگوی دولت بر این باور است که محدودسازی اینستاگرام در دراز مدت باعث بیکاری یک میلیون کاربر ایرانی و در کوتاه مدت بی‌فایده است.

طبق اعلام سخنگوی دولت در پی محدود سازی اینستاگرام یک میلیون ایرانی به فقر و بیکاری نزدیک می‌شوند. علی ربیعی در توییتر خود صحبتی را درباره‌ی نتیجه حاصل از فیلترینگ شبکه اجتماعی اینستاگرام انجام داد و در مورد شکایت از وزیر ارتباطات بیان داشت:

طرح شکایت از محمد جواد آذری جهرمی بالا تر از یک اتفاق ساده اداری یا قضایی است و اعلام کرد این شکایت و احضار به روش سیاست‌گذاری در فرهنگ و جامعه، نوع نگاه به روش‌ها برای داشتن فرهنگی سالم‌تر و چگونگی محفاظت از دینداری، تفاوت دیدگا‌ه‌‌ها در سیاست‌گذاری و حکمرانی فرهنگی-اجتماعی برمی‌گردد.

این مقام مسئول همچنین با عنوان کردن این مورد که جایگاه وزیر ارتباطات جدا از جایگاه رئیس جمهور و دولت نیست، بیان داشته است که دولت با بررسی شرایط اجتماعی، اقتصادی تلاش خود را برای ترویج فناوری‌های ارتباطی و زیر ساخت‌های آن انجام داده و بر این عقیده است که تمام محدودیت و فیلترها در مدت زمان زیاد امکان ناپذیر و در مدت زمان کم بی‌فایده است.

ربیعی اینگونه اضافه می‌کند:

باتوجه به مطالعات تخصصی در حوزه اشتغال و فضای مجازی، اعتقاد دارم محدودسازی یا تعطیلی اینستاگرام باعث می‌شود افراد بسیاری به فقر و بیکاری نزدیک شوند.

جدی شدن محدودسازی اینستاگرام با احضار آذری جهرمی به دادسرای فرهنگ و رسانه

طی روزها‌ی اخیر، اتهام‌های مختلفی به وزیر ارتباط وارد شده و آن اتهام‌ها منجر شده بود محمدجواد آذری جهرمی به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شود؛ هر چند با قرار وثیقه از آنجا خارج شده است. اتهام‌های وارده به وزیر ارتباطات در خصوص مسائل مختلفی بود که یکی از آن مسائل عدم فیلتر اینستاگرام علیرغم ابلاغ دستور مسدود سازی آن بود. جهرمی در دفاع از خود و برای پاسخگویی به این اتهام عنوان کرده است که دستور مسدودسازی اینستاگرام از نظر قانونی قابل پذیرش نیست. دادسرای عمومی و انقلاب تهران ساعاتی پس از رسانه‌ای شدن جوابیه جهرمی بیان کرد، طی دوسال اخیر هیچ‌گونه دستوری مبنی بر محدود سازی اینستاگرام منتشر نشده است. با توجه به این توضیحات هنوز معلوم نشده اتهامات وارده به جهرمی بر اساس کدام دستور بوده.

باید گفت فیلترینگ تلگرام در اردیبهشت ١٣٩٧ مهم‌ترین فیلترینگ اعمال شده توسط دولت دوازدهم بوده است و به نظر بعضی از کارشناسان این فیلترینگ بی‌فایده بود است. زمانی که تلگرام فیلتر شد حسن روحانی در اینستاگرام خود مخالفتش با فیلترینگ تلگرام را اعلام کرد و گفت دستور محدودسازی تلگرام توسط نهاد‌های دیگر صادر شده است.

[تعداد: 0   میانگین:  0/5]
مشاهده بیشتر

علی زمانی

جی اس ام دیجیتال یک رسانه‌ی آنلاین با موضوع فناوری و سبک زندگی مدرن است که در بهمن سال 1397توسط علی زمانی ایجاد شد. تیمی از کارشناسان و افراد متخصص در حوزه‌های فناوری، بازی‌های کامپیوتری، فرهنگ‌ و هنر و سبک زندگی در جی اس ام دیجیتال دور هم آمده تا بهترین و کامل‌ترین مرجع اخبار و مقالات این حوزه‌ها را در اختیار کاربران قرار دهد حالا ما این‌جاییم. آمده‌ایم فردا را آغاز کنیم. آمده‌ایم چشم‌انداز فردا را برای‌تان ترسیم کنیم. با جی اس ام دیجیتال فردای دنیای فناوری برای‌تان روشن‌تر می‌شود. فردا این‌جا آغاز می‌شود.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن
رفتن به نوار ابزار